ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

19 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019. Zakończenie roku to ważny moment w życiu uczniowskim, a w szczególności absolwentów, czyli uczniów klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

To właśnie oni po raz ostatni oczekiwali na wręczenie świadectw w murach naszej szkoły.

Uroczystość w sali gimnastycznej rozpoczęła dyrektor szkoły Małgorzata Woźniak, która powitała zebranych i przybyłych gości: księdza proboszcza Andrzeja Kusia, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Dianę Winnicką, Przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku panią Mariolę Pilszak, Wiceprezes Fundacji Pomocy Dzieciom im. S. Bieńczak panią Bożenę Bieńczak, oraz sołtysa Sołectwa Humniska – Skrzyżowanie pana Mariusza Fica.

Następnie uczniowie klasy ósmej i trzeciej gimnazjum zaprezentowali program artystyczny dedykowany wszystkim pracownikom szkoły, zaproszonym gościom i rodzicom, którzy z łezką w oku przyglądali się występom swoich dzieci.

Hasło przewodnie montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez młodzież pod kierunkiem wychowawców brzmiało:

„W życiu nie liczy się ilość kroków, które robisz,ani butów, w których chodzisz,ale ślady, które zostawiasz w sercach innych.”

Oczekiwanym i ważnym momentem uroczystości zakończenia roku szkolnego, który zawsze wzbudza wiele emocji, było wręczenie uczniom nagród ufundowanych przez Burmistrza Brzozowa za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019, wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom.

Następnie uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem dostali Nagrody Dyrektora Szkoły za sukcesy edukacyjne i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Pan Piotr Jatczyszyn Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sołectwa Humniska - Skrzyżowanie i radny Rady Miejskiej ufundował nagrodę pieniężną, która została w jego imieniu wręczona przez panią dyrektor.

Uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia otrzymali Dyplomy za wysoką frekwencję w roku szkolnym 2018/2019.

Statuetkę Sportowca Roku w roku szkolnym 2018/2019 otrzymał Dawid Pilszak. Przyznano również drugą statuetkę dla Pawła Sowińskiego za sukcesy na Mistrzostwach Polski i Europy w szachach.

Poznaliśmy również nową przewodniczącą szkoły którą została Paulina Szczepek.

Dyrektor skierowała również słowa uznania do rodziców, dziękując im za współpracę oraz za aktywny udział w życiu szkoły.

I wreszcie nadeszła najbardziej wyczekiwana chwila – nałożenie przez dyrektor szkoły i wychowawców biretów na głowy uczniów klasy VIII i III gimnazjum, którzy oficjalnie stali się wówczas absolwentami naszej szkoły. Oczywiście nie obyło się bez łez wzruszenia, które zawsze towarzyszą takim momentom.

Pani dyrektor pogratulowała wszystkim absolwentom ukończenia szkoły, życząc radosnych i bezpiecznych wakacji oraz mądrych wyborów życiowych i osiągnięcia wyznaczonych celów.

Po zakończonej ceremonii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania.