This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 19 Luty 2020    |    Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Polish English German

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019

001

            Dnia 13 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Humniskach brali udział w obchodach Dnia Języków Obcych organizowanych corocznie w naszej szkole.

W tym dniu nauczyciele języków obcych (M. Fitkowska, A. Mazur, M. Skiba) postanowili pokazać, że nauka języka angielskiego i niemieckiego nie musi być nudna i trudna i jest koniecznością od 1 maja 2004 roku, gdy możliwe stało się podróżowanie do najdalszych zakątków Europy.

            Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy V, a prowadzącymi uroczystość były uczennice klasy III gimnazjum Patrycja Dziepak i Aleksandra Florek.

          W pierwszej części akademii pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy zostali zwycięzcami konkursów przeprowadzonych w szkole na przełomie maja i czerwca 2019 roku. Uczniowie klas I – IIII szkoły podstawowej brali udział w konkursie na Mistrza Języka Angielskiego, a uczniowie klasy VII, VIII i III gimnazjum mieli okazję zmierzyć się w pisemnym konkursie wiedzy o znajomości państw anglo – i niemieckojęzycznych z elementami wiedzy o Unii Europejskiej. Ponadto zostały sprawdzone umiejętności artystyczne uczniów klas IV - VI w konkursie plastycznym To już 15 lat - Polska w UE!. Natomiast uczniowie klas starszych walczyli o tytuł Mistrza Języka Niemieckiego.

 

            W kolejnej części uroczystości zebrana na sali publiczność miała możliwość podróżowaniado wybranych krajów Europy wraz z grupą uczniów naszej szkoły oraz poznania kultury oraz zabytków tych krajów.

            Następnie odbył sie mini koncert piosenek w języku angielskim i niemieckim. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne utwory, wzbudzając zachwyt publiczności, która nagradzała ich występy gromkimi brawami. Mogliśmy usłyszeć, m. in.:

- uczniów klasy II w piosence Can You Feel The Love Tonight,

- uczennicę klasy VII Paulinę Szczepek w piosence Schnappi,

- uczennice klasy ósmej Emilię Lorenc (Stay) oraz Milenę Romańczyk (7 Years, Dance Me To The End Of Love).

            Ważnym punktem uroczystości był konkurs przeprowadzony na sali gimnastycznej dotyczący sławnych ludzi oraz zabytków krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zebrani musieli podać nazwisko postaci lub nazwę zabytku, który pojawiał się kolejno na zdjęciu. Osoba znająca poprawną odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem.

Obchody Dnia Języków Obcych utwierdziły uczniów w przekonaniu, iż języki obce są kluczem do świata i warto się ich uczyć.

M. Fitkowska, A. Mazur