This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Dzisiaj jest: 19 Luty 2020    |    Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli

Z wizytą u dzieci w Caritasie

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Humniskach postanowili z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybrać się z wizytą do podopiecznych DPS w Starej Wsi.

W związku z tym w maju bieżącego roku w szkole została ogłoszona i przeprowadzona zbiórka słodyczy, gdyż to właśnie słodkości były najtrafniejszym upominkiem.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość zebranych słodyczy. Uczniowie naszej szkoły wykazali dużą chęć pomagania i wspierania innych.

W dniu 6 czerwca 2019r. w godzinach popołudniowych grupa wolontariuszy pod okiem opiekunów (M. Kzysztyńska, A. Mazur, A. Brodzicka – Woźniak) wybrała się do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. Celem wizyty było przekazanie dzieciom zebranych wcześniej upominków oraz wsparcie ich rozmową, dobrym słowem i swoją obecnością. Zostaliśmy mile przywitani przez gospodarzy, a przyniesione przez nas słodycze bardzo ucieszyły podopiecznych. Wspólnie spędzone chwile były miłym czasem dla wszystkich, a dla wolontariuszy z całą pewnością bardzo cenną lekcją.

A.Mazur, A. Brodzicka - Woźniak