Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2019    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Polish English German

XXXII SPARTAKIADA SZKÓŁ IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

W CIESZACINIE WIELKIM

004

Dnia 4 czerwca 2019 r. nasza szkoła wzięła  udział w XXXII już Spartakiadzie Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, gospodarzem tej imprezy sportowej był w tym roku Cieszacin Wielki.

Do rywalizacji o Puchar ufundowany przez Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne  Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział w Sanoku  czternastoosobowe reprezentacje wystawiło osiem szkół.

Pogoda tego dnia dopisała, więc zawody zostały rozegrane na boisku wielofunkcyjnym. Z konkurencjami zmagały się zarówno dzieci młodsze z kl. I-III, jak i uczniowie kl. IV-VI. Pierwsza grupa wzięła udział w Sztafecie lekarskiej, Skokach drużynowych, w Golfie, Uciekającej oponce oraz w zabawie Jeden ogień - piłka zmyłka.

Dla grupy starszej przygotowano: Przenoszenie rannego, Slalom gigant, Kostkę Rubika oraz  Mini piłkę nożną.  Przygotowano także  konkurencję dla dyrektorów: rzucanie na odległość snopkiem słomy i nasza pani dyrektor poradziła sobie doskonale z tym zadaniem!

Wszyscy uczestnicy Spartakiady zostali porządnie odżywieni przez gospodarzy, między konkurencjami sportowymi można było korzystać z atrakcji w postaci dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny.

            Na punktację generalną każdej szkoły złożyła się suma punktów z dyscyplin dla klas I-III i IV-VI. Po podliczeniu punktów okazało się, że laur zwycięstwa przypadł organizatorom, Szkole Podstawowej z Cieszacina Wielkiego, natomiast reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce! W konkurencjach dzielnie walczyli: Kaja Szałajko, Marcelina Szałajko, Martyna Lutecka, Oskar Mazur, Paweł Sowiński, Maja Wójcik, Mateusz Lasek, Krystian Herbut, Kamil Lorenc, Kornelia Potoczna, Oliwia Drożdżal, Weronika Krzyżanowska, Aniela Hadam. Drużynie kibicowała dyrektor Małgorzata Woźniak oraz Wojciech Niezgodzki.

Pamiątką z wyjazdu do zaprzyjaźnionej szkoły będą nie tylko dyplom i nagrody rzeczowe, ale również wspaniałe wspomnienia, nowe znajomości i niezwykłe zdjęcia.

Teresa Wojnicka, Wojciech Niezgodzki