Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2019    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Polish English German

Majówka z przyrodą

008

Tegoroczny zimny i mokry maj nie sprzyjał częstym wyjazdom na tradycyjne wycieczki zwane ,,majówkami”, ale stał się inspiracją do zorganizowania szkolnej imprezy o charakterze przyrodniczym, ekologicznym, literackim i czytelniczym.

Samą uroczystość, która odbyła się  31 maja w piątek, poprzedziły przeprowadzone w 2 grupach wiekowych – kl. IV-VI oraz VII- VIII i III gimnazjum konkursy: przyrodniczo – ekologiczny przygotowany przez p. Danutę Śnieżek, Arkadiusza Mazurka, Edytę  Dydek, plastyczny oraz pięknego czytania ze zrozumieniem fragmentów powieści przedstawiających literacką wizję przyrody malowanej słowem – opracowany i przeprowadzony przez p. Małgorzatę Tarnawską i Teresę Wojnicką. Uczestnicy konkursów w czasie ,,Majówki z przyrodą” otrzymali z rąk p. dyrektor pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, zaś zwycięzcy: Paweł Dąbrowski – w dwóch konkursach, Patrycja Olejarska i Judyta Dżoń - dodatkowo nagrody książkowe.

Tego dnia społeczność szkolna mogła poczuć się jak na prawdziwej majówce. Sala gimnastyczna zamieniła się na jedną lekcję w las pełen dźwięków przyrody: śpiewu ptaków, brzęczenia pszczół, szumu drzew a nawet odgłosów majowego deszczu oraz zaskakującej wszystkich burzy z grzmotami i piorunami. W takiej scenerii uczniowie klasy czwartej przedstawili mini spektakl pt. ,,Eko Kapturek”, obnażając zaniedbania człowieka względem Ziemi, przyrody, środowiska a w konsekwencji samego siebie. A jak to w baśniach bywa, z treści wypływa dla wszystkich refleksja, przesłanie:

Tu rośniemy

Tu co dzień nas zabawa zaprasza

Tutaj budzi nas słońce

Nasze słońce z rana

Nasza ziemia nas karmi

Daje nam złote ziarno

Wiosną błękit i kwiaty

Latem słodkie wiśnie

Więc kochajmy tę ZIEMIĘ.

W drugiej części programu uczniowie klasy III gimnazjum zabrali wszystkich na poetycką wyprawę, która pozwoliła delektować się pięknem słowa i urodą przyrody sławionej piórem poetów.

O muzyczny akcent uroczystości zadbały uczennice kl. VIII – Emilia Lorenc i Milena Romańczyk.

Na zakończenie artyści zaprezentowali poruszającą wizję przyszłości, czarny scenariusz wydarzeń, jeśli ludzie w swej bezmyślności będą nadal niszczyć przyrodę. Mamy nadzieję, że wymowne znaki zapytania o przyszłość skłoniły wszystkich do refleksji.

Program wraz z oprawą muzyczną przygotowały Danuta Śnieżek i Małgorzata Tarnawska, a wiosenną dekorację Edyta Dydek.

M. Tarnawska i D. Śnieżek