This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 19 Luty 2020    |    Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Polish English German

Majówka z przyrodą

008

Tegoroczny zimny i mokry maj nie sprzyjał częstym wyjazdom na tradycyjne wycieczki zwane ,,majówkami”, ale stał się inspiracją do zorganizowania szkolnej imprezy o charakterze przyrodniczym, ekologicznym, literackim i czytelniczym.

Samą uroczystość, która odbyła się  31 maja w piątek, poprzedziły przeprowadzone w 2 grupach wiekowych – kl. IV-VI oraz VII- VIII i III gimnazjum konkursy: przyrodniczo – ekologiczny przygotowany przez p. Danutę Śnieżek, Arkadiusza Mazurka, Edytę  Dydek, plastyczny oraz pięknego czytania ze zrozumieniem fragmentów powieści przedstawiających literacką wizję przyrody malowanej słowem – opracowany i przeprowadzony przez p. Małgorzatę Tarnawską i Teresę Wojnicką. Uczestnicy konkursów w czasie ,,Majówki z przyrodą” otrzymali z rąk p. dyrektor pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, zaś zwycięzcy: Paweł Dąbrowski – w dwóch konkursach, Patrycja Olejarska i Judyta Dżoń - dodatkowo nagrody książkowe.

Tego dnia społeczność szkolna mogła poczuć się jak na prawdziwej majówce. Sala gimnastyczna zamieniła się na jedną lekcję w las pełen dźwięków przyrody: śpiewu ptaków, brzęczenia pszczół, szumu drzew a nawet odgłosów majowego deszczu oraz zaskakującej wszystkich burzy z grzmotami i piorunami. W takiej scenerii uczniowie klasy czwartej przedstawili mini spektakl pt. ,,Eko Kapturek”, obnażając zaniedbania człowieka względem Ziemi, przyrody, środowiska a w konsekwencji samego siebie. A jak to w baśniach bywa, z treści wypływa dla wszystkich refleksja, przesłanie:

Tu rośniemy

Tu co dzień nas zabawa zaprasza

Tutaj budzi nas słońce

Nasze słońce z rana

Nasza ziemia nas karmi

Daje nam złote ziarno

Wiosną błękit i kwiaty

Latem słodkie wiśnie

Więc kochajmy tę ZIEMIĘ.

W drugiej części programu uczniowie klasy III gimnazjum zabrali wszystkich na poetycką wyprawę, która pozwoliła delektować się pięknem słowa i urodą przyrody sławionej piórem poetów.

O muzyczny akcent uroczystości zadbały uczennice kl. VIII – Emilia Lorenc i Milena Romańczyk.

Na zakończenie artyści zaprezentowali poruszającą wizję przyszłości, czarny scenariusz wydarzeń, jeśli ludzie w swej bezmyślności będą nadal niszczyć przyrodę. Mamy nadzieję, że wymowne znaki zapytania o przyszłość skłoniły wszystkich do refleksji.

Program wraz z oprawą muzyczną przygotowały Danuta Śnieżek i Małgorzata Tarnawska, a wiosenną dekorację Edyta Dydek.

M. Tarnawska i D. Śnieżek