Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2019    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Polish English German

Pod parasolami śladem kuracjuszy i patrona szkoły.

Wycieczka do Iwonicza Zdroju i Bóbrki

 001

21 maja 2019 r. uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Iwonicza Zdroju i Bóbrki. Organizatorkami wyjazdu były panie: Danuta Śnieżek i Małgorzata Tarnawska.

 Pomimo deszczowej pogody uczniowie wraz z przewodnikiem z Centrum Informacji Turystycznej w Iwoniczu Zdroju zwiedzili cenione przez kuracjuszy z całej Polski uzdrowisko. Ogromne wrażenie na czwartoklasistach wywarła Pijalnia Wód Mineralnych. Na jej galerii uczniowie obejrzeli ciekawą wystawę fotograficzną związaną z historią Iwonicza oraz jego walorami wpływającymi na poprawę zdrowia. Po zwiedzaniu Pijalni skosztowali wód leczniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kosmetyki wytwarzane na bazie wód mineralnych.  Ciekawymi pamiątkami z pobytu w uzdrowisku były ufundowane przez Centrum Informacji Turystycznej foldery promujące Iwonicz Zdrój i okolice.


Po zwiedzeniu Iwonicza Zdroju wycieczkowicze udali się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Zwiedzanie muzeum poprzedził film edukacyjny: „Ignacy Łukasiewicz – twórca polskiego przemysłu naftowego”. Następnie w strugach deszczu, ale w dobrych humorach, podążając śladami Ignacego Łukasiewicza, czwartoklasiści poznali historię powstania i funkcjonowania najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej. Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się multimedia i hologramy, które przenosiły do czasów działalności Ignacego Łukasiewicza i początków rozwoju przemysłu naftowego, działając na wyobraźnię uczniów i poszerzając ich wiedzę o patronie. Na zakończenie pobytu w muzeum zwiedzono wystawę poświęconą powstawaniu i wykorzystaniu gazu ziemnego. Zakup drobnych pamiątek wieńczył wizytę w Bóbrce.

Powrót do domu przebiegał w miłej atmosferze, a wyjazd pozostanie w pamięci uczestników i na pewno zachęci wszystkich do dalszego poznawania Naszej Małej Ojczyzny – niezależnie od pogody! 

Danuta Śnieżek

Małgorzata Tarnawska