This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 19 Luty 2020    |    Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Polish English German

Pod parasolami śladem kuracjuszy i patrona szkoły.

Wycieczka do Iwonicza Zdroju i Bóbrki

 001

21 maja 2019 r. uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Iwonicza Zdroju i Bóbrki. Organizatorkami wyjazdu były panie: Danuta Śnieżek i Małgorzata Tarnawska.

 Pomimo deszczowej pogody uczniowie wraz z przewodnikiem z Centrum Informacji Turystycznej w Iwoniczu Zdroju zwiedzili cenione przez kuracjuszy z całej Polski uzdrowisko. Ogromne wrażenie na czwartoklasistach wywarła Pijalnia Wód Mineralnych. Na jej galerii uczniowie obejrzeli ciekawą wystawę fotograficzną związaną z historią Iwonicza oraz jego walorami wpływającymi na poprawę zdrowia. Po zwiedzaniu Pijalni skosztowali wód leczniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kosmetyki wytwarzane na bazie wód mineralnych.  Ciekawymi pamiątkami z pobytu w uzdrowisku były ufundowane przez Centrum Informacji Turystycznej foldery promujące Iwonicz Zdrój i okolice.


Po zwiedzeniu Iwonicza Zdroju wycieczkowicze udali się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Zwiedzanie muzeum poprzedził film edukacyjny: „Ignacy Łukasiewicz – twórca polskiego przemysłu naftowego”. Następnie w strugach deszczu, ale w dobrych humorach, podążając śladami Ignacego Łukasiewicza, czwartoklasiści poznali historię powstania i funkcjonowania najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej. Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się multimedia i hologramy, które przenosiły do czasów działalności Ignacego Łukasiewicza i początków rozwoju przemysłu naftowego, działając na wyobraźnię uczniów i poszerzając ich wiedzę o patronie. Na zakończenie pobytu w muzeum zwiedzono wystawę poświęconą powstawaniu i wykorzystaniu gazu ziemnego. Zakup drobnych pamiątek wieńczył wizytę w Bóbrce.

Powrót do domu przebiegał w miłej atmosferze, a wyjazd pozostanie w pamięci uczestników i na pewno zachęci wszystkich do dalszego poznawania Naszej Małej Ojczyzny – niezależnie od pogody! 

Danuta Śnieżek

Małgorzata Tarnawska