This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

_______________________SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W HUMNISKACH - oficjalna strona________________________

Reklama
Dzisiaj jest: 19 Luty 2020    |    Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Polish English German

 

MAJ

 

6 maja na stadionie MOSiR w Brzozowie został zorganizowany czwórbój lekkoatletyczny. Dziewczyny z VI klasy (Sawicka Edyta, Szczepek Klaudia, Radoń Dominika, Bartman Weronika, Borkowska Karolina, Gołąb Dominika) zajęły III miejsce.

 

KWIECIEŃ


6 kwietnia na stadionie MOSiR w Brzozowie zostały zorganizowane indywidualne biegi sztafetowe na szczeblu powiatu. Dziewczyny z naszej szkoly (Sawicka Edyta, Szczepek Klaudia, Radoń Dominika, Bartman Weronika, Borkowska Karolina, Gołąb Dominika, Kędra Dżesika, Ginalska Julia, Bartman Anna, Szczudrawa Partycja) spisały się wspaniale. Zajęły I miejsce.

9 kwietnia odbył się turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup chłopców w Strachocinie. Nasza drużyna w składzie: Sokalski Kamil, Laskoś Dominik, Pytlowany Alan, Dąbrowski Adam, Szuba Piotr, Domaradzki Piotr, Sawicki Jarosław, Czopor Krzysztof, Fiedeń Michał, Koszela Kamil uplasowała się na III miejscu.

28 kwietnia odbył się turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup dziewcząt w Rogach. Dziewczyny w składzie:  Ginalska Milena, Koszela Kinga, Gruszka Martyna, Pilszak Klaudia, Paściak Kamila, Lasek Agnieszka, Wojtas Aneta, Radoń Gabriela, Kędra Patrycja, Pietryka Aldona, Bieńczak Adrianna walczyły do samego końca. Zdobywając I miejsce awansowały do dalszych rozgrywek.

 

MARZEC

 

4 marca w ramach Gimnazjady odbyły się w Brzozowie zawody w piłce nożnej chłopców. Druzyna w składzie Alan pytlowany, Kamil Sokalski, Dominik Laskoś, Michał Fiedeń, Kamil Koszela, Piotr Szuba, Jarosław Sawicki, Adam Dąbrowski, Mateusz Cierpiak, Sebastian Sobstyl, Piotr Domaradzki, Krzysztof Czopor zajęła IV miejsce.

5 marca w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zespole Szkół w Grabownicy odbyły się zawody w mini siatkówce dziewcząt. Nasza drużyna stanęła na podium. Dziewczyny w składzie: Edyta Sawicka, Klaudia Szczepek, Karolina Borkowska, Dominika Radoń, Weronika Bartman, Sara Płonka, Paulina Krauz, Ola Borkowska, Dominika Gołąb zajęła III miejsce.

 

LUTY

 

5 lutego w naszej szkole odbyły się zawody dziewcząt w piłkę siatkową w ramach Gimnazjady. W turnieju uczestniczyło 6 drużyń. Nasze gimnazjalistki w składzie: Kinga Koszela, Klaudia Pilszak, Milena Ginalska, Martyna Gruszka, Agnieszka Lasek, Aneta Wojtas, Kamila Paściak, Adriana Wiszyńska uplasowały się wraz z Grabownicą na III miejscu. Lepsze od naszych były dziewczyny z Gimnazjum nr 1 w Humniskach (I miejsce) oraz z gimnazjum w Brzozowie (II miejsce).

12 lutego w Starej Wsi odbyły się zawody chłopców w piłkę siatkową w ramach Gimnazjady. Gimnazjaliści z naszej szkoły zajęli III miejsce. Drużyna w składzie Kamil Sokalski, Jarosław Sawicki, Adam Dabrowski, Dominik Laskoś, Piotr Domaradzki, Sławomir Heret, Alan Pytlowany, Kamil Koszela stanęła na podium wraz z zespołami z gimnazjum w Brzozowie, Przysietnicy oraz ZS nr 1 w Humniskach.

 

STYCZEŃ


18 stycznia odbył się Turniej trampkarzy w piłce nożnej o puchar Burmistrza Brzozowa. Nasza drużyna w składzie: Alan Pytlowany, Kamil Sokalski, Piotr Szuba, Adam Dąbrowski, Mateusz Cierpiak zajęła IV miejsce.

 

LISTOPAD


Czwartego listopada uczennice ze szkoły podstawowej wraz z panem Damianem Barańskim uczestniczyli w zawodach w unihokeja w Haczowie. Drużyna w składzie: Edyta Sawicka, Dominika Radoń, Karolina Borkowska, Dominika Gołąb, Aleksandra Laskoś, Aleksandra Borkowska, Dżesika Kędra, Anna Bartman, Julia Ginalska, Weronika Dąbrowska wywalczyła II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Na podium oprócz naszych uczennic stanęły zawodniczki z Haczowa i Stara Wieś.

Zawodnicy w składzie: Kamil Koszela, Michał Fiedeń, Kamil Sokalski, Dominik Laskoś, Sławomir Heret, Piotr Domaradzki, Alan Pytlowany, Adam Dąbrowski, Grzegorz Bartman, Jarosław Sawicki, Adam Cierpiak, Mateusz Cierpiak oraz Krzysztof Czopor 20-ego listopada zajęli III miejsce w zawodach w koszykówce. Podczas zawodów kontuzji doznał Kamil Koszela. Nasza drużyna choć w osłabionym składzie uległa jedynie Grabownicy (I miejsce) oraz Górkom (II miejsce).

22.11.2010 r. w Starej Wsi odbyły się Igrzyska Młodzieży szkolnej w unihokeja dziewcząt. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kinga Koszela, Milena Ginalska, Martyna gruszka, Kamila Paściak, Adriana Wiszyńska, Patrycja Kędra, Aneta Wojtas, Gabriela Radoń, Aldona Pietryka, Magdalena Fic. Nasze Gimnazjalistki dzielnie walczyły do końca. Uległy jedynie w finałowym meczu 2:3 zajmując tym samym II miejsce.

                    

PAŹDZIERNIK


W październiku w naszym regionie odbywały się zawody, w których nasi uczniowie zdobywali kolejne punkty w ramach Gimnazjady.

Na stadionie MOSIR w Brzozowie ósmego października odbyły się indywidualne biegi przełajowe w obrębie powiatu. Bartosz Dudek na dystansie 1200 metrów uplasował się na XX miejscu. Niestety Grzegorz Bartman nie ukończył biegu.

21 października zorganizowane zostały sztafetowe biegi przełajowe. Liczna drużyna dziewcząt (Koszela Kinga, Ginalska Milena, Pilszak Klaudia, Gruszka Martyna, Bieńczak Paulina, Wojtas Aneta, Paściak Kamila, Wiszyńska Adrianna, Radoń Gabriela, Lasek Agnieszka) na dystansie 800 metrów zajęła VI miejsce. Nasi chłopcy w składzie: Bartman Grzegorz, Dudek Bartosz, Domaradzki Piotr, Sawicki Jarosław, Fiedeń Michał, Laskoś Dominik, Sokalski Kamil, Koszela Kamil, Cierpiak Mateusz, Cierpiak Adam, Heret Sławomir, w biegu na 800 metrów zajęli dopiero X miejsce.

Dnia 23 października uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zawodach w tenisa stołowego. Dziewczyny w składzie: Ginalska Milena, Wojtas Aneta, Paściak Kamila zajęły IV miejsce. Natomiast chłopcy (Dąbrowski Adam, Sawicki Jarosław) uplasowali się na IX miejscu.WRZESIEŃ


Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w zawodach sportowych odbywających się w naszym regionie. Osiągają w nich bardzo wysokie lokaty. Już na samym początku roku szkolnego mamy czym się pochwalić. Uczniowie przygotowujący się pod okiem pana W. Niezgodzkiego oraz pana D. Barańskiego wyróżnili się na zawodach.

W Indywidualnych Mistrzostwach LA na szczeblu powiatowym, które odbyły się 21 września w Brzozowie:

- Karolina Borkowska w biegu na 60m zajęła IV miejsce

- Edyta Sawicka w biegu na 600m zajęła II miejsce

- Dominika Gołąb w biegu na 600m zajęła III miejsce

Dziewczyny awansowały do wojewódzkiego finału.

W zawodach wzięli także udział:

- rzut piłeczką palantową: Aleksandra Borkowska, Michał Wziątka, Arkadiusz Bieńczak, Paweł Fiedeń

- bieg na 60m: Klaudia Szczepek, Dżesika Kędra, Kamil Nogaj, Arkadiusz Rzepka

- bieg 600m: Weronika Bartman

- bieg na 1000m: Piotr Cierpiak, Patryk Bąk

- skok w dal: Daria Korfanty, Dominika Radoń, Paulina Krauz, Dawid Mazur, Rychlicki Michał

 

 

Zawodnicy z naszej szkoły brali udział także w Biegach Przełajowych im prof. Waleriana Pańki. Nasze uczennice okazały się jednymi z najlepszych. To do nich należało podium w biegach na 600m:

I miejsce Edyta Sawicka

II miejsce Karolina Borkowska

III miejsce Dominika Gołąb

III miejsce zajęła również Klaudia Kucab w biegach na 200m.

 

 

W Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu gminnym i tym razem nasze uczennice nie zawiodły. Wyróżnione poniżej awansowały do szczebla powiatowego.

II miejsce Edyta Sawicka- bieg na 600m

IV miejsce Karolina Borkowska – bieg na 600m

V miejsce Julia Ginalska –bieg na 400m

VI miejsce Weronika Bartman

W Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym II miejsce zdobyła Edyta Sawicka w biegu na 1000m. Dzięki temu uzyskała awans do finału wojewódzkiego!

W Indywidualnych Mistrzostwach LA (22.IX.2010) również uczniowie gimnazjum osiągnęli sukces. Nasze uczennice zdobywając I i II miejsce awansowały do finału wojewódzkiego w skoku w dal:

I miejsce Kinga Koszela

II miejsce Klaudia Pilszak

Ponadto w zawodach wzięli udział:

- bieg na 100m: Milena Ginalska, Adriana Wiszyńska

- bieg na 300m: Kamila Paściak

- bieg na 1000m: Kamil Koszela, Jarosław Sawicki

- skok w dal: Kamil Sokalski, Mateusz Cierpiak

- pchniecie kulą: Alan Pytlowany

Sztafeta 4x100m zajęła III miejsce