„Klub Bezpiecznego Puchatka”

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach programu przekazujemy Państwu materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, które zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowana dla Państwa książeczka ma za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych „Klubu Bezpiecznego Puchatka”, których elektroniczną wersję możecie Państwo pobrać na tej stronie. W zakładce „Dla Dzieci” znajduje się również elektroniczna wersja książeczki dla dzieci z grami i zabawami o tematyce bezpieczeństwa, a w zakładce „Dla Rodziców” – broszura informacyjna z poradami, które rodzice powinni przekazać swoim pociechom.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.